Spoločnosť Volvo Cars oslavuje ľudskú stránku bezpečnostných technológií v novom spote modelu XC60

New Volvo XC60 brand film image

Niekedy najviac zavážia momenty, ktoré nikdy nenastanú.

Práve táto paradoxná myšlienka je východiskom pre nový spot spoločnosti Volvo Cars o modeli XC60. Čo to však znamená?

Automobilka Volvo zvolila typicky ľudský prístup a zachytila podstatu toho, ako pokročilé bezpečnostné technológie dokážu zmeniť životy ľudí vo vozidle aj mimo neho.

Spot sleduje malé dievča, ktoré ide prvý deň do novej školy, a v letmých náznakoch ukazuje, čo si pre ňu život prichystal v nasledujúcich rokoch – ako dospieva, cestuje po svete, usadí sa a založí si rodinu. To všetko sa však náhle preruší, keď dievča vkročí do cesty približujúceho sa vozidla značky Volvo. Bezpečnostný systém vozidla ju zaznamená a aktivuje autonómne núdzové brzdenie. Zabráni tak zrážke, ktorá mohla všetkým zmeniť život. Film končí výrokom:

Niekedy najviac zavážia momenty, ktoré nikdy nenastanú. 

https://youtu.be/pjQt2lEZIXg

Každý rok zahynie pri dopravných nehodách na celom svete viac ako 1,2 milióna ľudí. Automobilka Volvo je však presvedčená o tom, že jej vízia budúcnosti bez zranení a smrteľných následkov sa čoskoro môže stať skutočnosťou.

Spoločnosť Volvo Cars predstavila v novouvádzanom modeli XC60 niekoľko nových bezpečnostných funkcií. Systém autonómneho núdzového brzdenia City Safety sa rozšíril o novú funkciu podpory riadenia. Nový systém ochrany pred zrážkou s protiidúcim vozidlom (Oncoming Lane Mitigation) zasa využíva asistenta riadenia a pomáha zabrániť čelnej zrážke. Vylepšenia sa dočkal aj systém monitorovania mŕtveho uhla (BLIS) od spoločnosti Volvo, ktorému pribudla funkcia asistenta riadenia, znižujúca riziko zrážky pri preraďovaní do vedľajšieho pruhu.

Nové Volvo XC60 nahrádza mimoriadne úspešný pôvodný model XC60, ktorý sa od svojho debutu v roku 2008 stal najpredávanejším prémiovým SUV strednej triedy v Európe. Na celom svete sa z neho predalo viac ako miliónov kusov.

Tento spot o novom modeli XC60 zdôrazňuje, aké dôležité sú systémy aktívnej bezpečnosti a odráža vedúce postavenie spoločnosti Volvo v tejto oblasti. Už v roku 2008 sme všetky nové vozidlá Volvo štandardne vybavili naším systémom autonómneho núdzového brzdenia City Safety, počnúc prvou generáciou modelu XC60. V súčasnosti sa tieto systémy konečne stávajú štandardom v odvetví,

povedal Anders Gustafsson, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre Európu, Blízky východ a Afriku.

Príčinou 94 percent všetkých nehôd je ľudský faktor. Spoločnosť Volvo je presvedčená o tom, že používaním pokročilých bezpečnostných technológií pomôže obmedziť pôsobenie ľudského faktora pri dopravných nehodách.

Bezpečnosť stojí v centre celého nášho snaženia v spoločnosti Volvo Cars. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Dúfame, že týmto filmom ľuďom pripomenieme, prečo sa aj naďalej zameriavame na bezpečnosť automobilov a aká je pre nás všetkých dôležitá,

povedal Björn Annwall, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre globálne skúsenosti spotrebiteľov.

Len v samotnom Švédsku zaznamenala spoločnosť Volvo vďaka systému varovania pred zrážkou s automatickým brzdením o 45 percent menej nehôd, pri ktorých vozidlá narazili prednou časťou do zadnej časti vozidla pre nimi.

Už dlhé roky pracujeme so systémami na predchádzanie nehodám a vidíme, aké sú účinné. S modelom XC60 sme odhodlaní posunúť sa ešte ďalej a pomocou podporných a asistenčných systémov riadenia výraznejšie znížiť počet nehôd, ktorým sa dá zabrániť. My v spoločnosti Volvo robíme tento dodatočný krok – chránime ľudí vo vozidle aj mimo neho vždy, keď je to možné,

povedal Malin Ekholm, viceprezident bezpečnostného strediska Volvo Cars Safety Centre.

Zdroj: Volvo Cars

Zdieľať