Volvo S90 a V90 získali najvyššie hodnotenie bezpečnosti za systém AEB s detekciou chodcov od Euro NCAP

New Polestar performance package now available for the Volvo S90 and V90

Spoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových vozidiel, si upevnila svoje postavenie medzi lídrami inovácií v oblasti automobilovej bezpečnosti. Prispeli k tomu nový sedan S90 a kombi V90, keďže vďaka nim sa stala prvou automobilkou, ktorá získala plný počet šesť bodov v teste systému autonómneho núdzového brzdenia s detekciou chodcov (AEB s detekciou chodcov) a celkové hodnotenie 5 hviezdičiek za obidve vozidlá.

Tieto výsledky nadväzujú na úspech modelu XC90, ktorý ako prvé vozidlo od hocijakého výrobcu dosiahol od organizácie Euro NCAP plný počet bodov pri testoch systému autonómneho núdzového brzdenia medzi za sebou idúcimi vozidlami (AEB v meste a AEB mimo mesta). Modely S90 a V90 uspeli v rámci skúšobného cyklu pre rok 2017 podľa očakávaní a dosiahli plný počet 5 hviezdičiek. Do veľkej miery k tomu prispela vysoká úroveň štandardného bezpečnostného vybavenia nových vozidiel.

Vynakladáme obrovské úsilie na to, aby naše vozidlá spĺňali všetky bezpečnostné požiadavky a prešli všetkými testami hodnotiacich agentúr. Naším hlavným cieľom je a vždy bola bezpečnosť v reálnych podmienkach. Systémy autonómneho núdzového brzdenia, ktoré ponúka napríklad náš systém City Safety, sú zároveň jasným krokom vpred na našej ceste k plne autonómnym vozidlám, ktoré vnímame ako kľúčové z hľadiska znižovania počtu úmrtí a zranení pri dopravných nehodách,

povedal Malin Ekholm, riaditeľ bezpečnostného strediska Volvo Car Safety Centre v spoločnosti Volvo Cars Group.

Úspech automobilky Volvo v testoch autonómneho núdzového brzdenia je zásluhou pokročilého systému City Safety, ktorý sa štandardne montuje do všetkých nových vozidiel značky Volvo. Systém City Safety dokáže v niektorých situáciách, vo dne aj v noci, rozpoznať možné nebezpečenstvo na vozovke vpredu, napríklad vozidlá, chodcov a cyklistov.

Bezpečnosť vždy bola hlavnou prioritou spoločnosti Volvo Cars. Päťhviezdičkové hodnotenie modelov S90 a V90 a maximálny počet bodov, ktoré získali v testoch AEB, zdôrazňujú naše neutíchajúce odhodlanie prinášať bezpečný zážitok z jazdy v našich vozidlách, plný potešenia a istoty,

dodal Malin Ekholm.

Testovanie systému AEB s detekciou chodcov navrhla organizácia Euro NCAP tak, aby overila účinnosť systémov na detekciu chodcov v troch situáciách na križovatkách, ktoré by bez zásahu systému AEB všetky skončili zrážkou s fatálnymi následkami. Testy predstavujú bežné a kritické situácie, ktorých následkom v reálnych podmienkach často býva usmrtenie chodca:

  • dospelá osoba vbehne vozidlu do cesty zo strany vodiča,
  • dospelá osoba vkročí vozidlu do cesty zo strany spolujazdca (v rámci tejto situácie sa vykonávajú dva testy),
  • dieťa vybehne na cestu spomedzi dvoch zaparkovaných vozidiel zo strany spolujazdca.

Spoločnosť Volvo Cars zastáva dlhodobú víziu, že od roku 2020 by už nikto nemal zahynúť ani sa vážne zraniť v novom vozidle značky Volvo.  Modely S90 a V90 sú ďalším dôkazom neustáleho odhodlania a investícií spoločnosti Volvo do popredného postavenia v oblasti automobilovej bezpečnosti.

Zdroj: Volvo Cars

Zdieľať